Planlegge arrangementer til barnehage i DKS-portalen

Ser 2 svar tråder
  • Innlegg
      Kulturtanken
      Administrator

      DKS-portalen kan brukes til å planlegge arrangementer til barnehage gjennom de samme funksjonene som er utviklet for skole. Det er gjort tilpasninger i DKS-portalen for barnehage slik at arrangementer for barnehage kan skilles fra skole.

      For å planlegge arrangementer til barnehage er det noen steg du må gjennomføre:

      • Under fanen «Skoler» i hovedmenyen må du opprette barnehagene.
        • Velg institusjonstype «barnehage».
      • Legge til grupper med barnehagebarn under fanen «Klasser».
        • Gruppene legges til på samme måte som klasser. Det veldig viktig å bruke «trinn» for barnehage. Enten «Barnehage 0-2» eller «Barnehage 3-6».
      0
      Guri Krog Dodig
      Deltaker

      Hei!

      Jeg ser på muligheten for å legge inn barnehager i DKS Portalen som beskrevet her: Etter å ha trykket på Institusjonstype barnehage, må jeg trykke på ny, og legge inn alle barnehager manuelt?

      Mvh Guri Krog Dodig, Trondheim kommune

      0
      Kulturtanken
      Administrator

      Hei, Guri!

      Det stemmer. I venstremenyen finner du «Skoler». Når du går til denne fanen, finner du knappen «+Ny» for å opprette en og en barnehage under institusjonstypen «Barnehage».

      DKS-portalen har per i dag ikke mulighet til å lese inn barnehagedata på andre måter.

      Mvh,
      Brukerstøtte for DKS-portalen

      0
Ser 2 svar tråder
  • Du må være innlogget for å svare på dette emnet.